دپریشن چیست ؟ 

دپریشن همان افسردگی می باشد. اختلالی که در ذهن، روان و رفتار ایجاد می شود و باعث افسردگی در فرد می شود، دپریشن نامیده می شود. این اختلال علاوه بر این که باعث بروز مشکلاتی در روح و روان افراد می شود، ممکن است مشکلات جسمانی زیادی را برای فرد مبتلا ایجاد کند. این مشکلات به شدت و نوع افسردگی بستگی خواهد داشت. در اینجا قصد داریم به علل دپریشن، درمان آن و همچنین علائم آن بپردازیم.

نشانه های دپریشن :

این بیماری نشانه ها و علائم مختلف و منحصر به فردی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. یکی از علائم بسیار شایع این نوع اختلال، احساس غم و ناراحتی در فرد مبتلا می باشد.
 2. از دیگر علائم این بیماری می توان به کاهش اشتها اشاره کرد.
 3. احساس خستگی از دیگر علائم این بیماری می باشد.
 4. تغییرات ناگهانی در رفتار از دیگر علائم و یا نشانه های این بیماری می باشد.
 5. یکی دیگر از نشانه های این بیماری تغییر وزن می باشد. تغییر وزن شامل افزایش وزن و کاهش وزن می باشد. تغییر وزن خارج از حد معمول می باشد.
 6. ناتوانی در تصمیم گیری از دیگر نشانه های این بیماری می باشد.
 7. لازم به ذکر می باشد که این بیماری حس ناامیدی و پوچ بودن را در فرد ایجاد می کند.

علل دپریشن :

افسردگی دلایل منحصر به فردی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد. ناگفته نماند که دلایل برو این بیماری به نوع و شدت آن بستگی دارد.

 1. یکی از مهم ترین دلایل بروز این بیماری مشکلات جسمی در فرد مبتلا می باشد. مشکلات جسمی در فرد ممکن است در دوران کودکی، بزرگسالی و … به وجود آمده باشد.
 2. از دیگر دلایل ابتلا به این بیماری، تغذیه نا مناسب می باشد. تغذیه نامناسب باعث عدم تامین مواد مورد نیاز بدن می شود.
 3. ژنتیک و عوامل وراثتی در ابتلا به این بیماری بسیار تاثیر گذار می باشد.
 4. از دیگر عوامل موثر در ابتلا به این بیماری مصرف برخی از داروها می باشد. مصرف دارو ها بیش از حد نیاز، باعث بروز این نوع بیماری می شود.
 5. لازم به ذکر می باشد که کمبود ویتامین سی، ویتامین دی، ویتامین بی ۱۲ و … در برو این بیماری بسیار موثر می باشند.
 6. مبتلا بودن افراد به بیماری های مزمن مانند انواع سرطان ها، میگرن و … زمینه را برای ابتلا به این بیماری فراهم می کند.

درمان:

برای درمان دپریشن باید به پزشک و یا روانپزشک مراجعه شود. پزشک جهت معاینه بیمار اقدام می کند، سپس متناسب با نوع بیماری و شدت آن داروی مورد نظر را تجویز می کند و میزان دوز مصرفی دارو تجویز شده را در قالب دستورالعمل مصرف در اختیار بیمار قرار می دهد. لازم به ذکر می باشد که با انجام برخی از دستورالعمل ها می توان به پیشگیری دپریشن کمک کرد. انجام فعالیت های ورزشی، انجام فعالیت های گروهی، اجتناب از مصرف الکل و مواد مخدر، مصرف ویتامین سی، ویتامین دی، ویتامین بی و …، انجام ندادن کار های استرس زا و … باعث پیشگیری از دپریشن می شود.

سپتیسمی

سپتی سمی چیست ؟

سپتی سمی چیست ؟ 

 سپتی سمی نوعی بیماری عفونی است که خون را تحت شعاع قرار می دهد. به عبارت دیگر سپتی سمی مسمومیت خونی می باشد که با وجود داشتن عفونت جدی در خون بروز می کند. علت اصلی مبتلا شدن به این بیماری خطرناک، عفونت می باشد. با وارد شدن عفونت در خون، به سرعت باعث واگیری آن در بدن خواهد شد و تمام بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. این عفونت ها از باکتریای عفونی موجود در قسمت های مختلف از بدن همانند ریه ها به خون نفوذ می کنند و باعث بروز این بیماری می شوند. این بیماری دلایل مختلفی دارد که قصد داریم به این موضوع بپردازیم، همچنین نشانه های آن و عوارض آن را نیز بیان کنیم.

نشانه های سپتی سمی :

بیماری سپتی سمی نشانه ها و یا علائم مختلفی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. یکی از علائم این بیماری تب و لرز می باشد.
 2. تپش قلب بالا و تنفس خیلی سریع.
 3. یکی از نشانه هایی که عموما در افراد مبتلا به بیماری نامبرده از نوع حاد مشاهده می شود، حالت تهوع و استفراغ است.
 4. بروز نقاط و یا لکه های قرمز روی پوست از دیگر علائم این بیماری می باشد.
 5. گیجی و ناتوانی های ذهنی از دیگر نشانه های بیماری سپتی سمی می باشد.

درمان سپتی سمی :

برای درمان این بیماری که به گندخونی معروف است، حتما باید به پزشک مراجعه شود. این بیماری یکی از بیماری هایی می باشد که به سرعت در بدن پیشروی می کند و تمام اندام های بدن را تحت شعاع قرار می دهد، در نتیجه با مشاهده کوچک ترین نشانه باید به پزشک مراجعه کرد. پزشک با توجه به نوع و شدت شیوع بیماری برای تجویز دارو اقدام می کند. مصرف دارو ها عموما به بدن بیمار و با رگ تزریق می شود. علاوه بر استفاده از دارو روش های دیگری برای درمان و پیشگیری از این بیماری وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. این بیماری ممکن است باعث اختلال در تنفس بیمار شود، در نتیجه بهتر است بیمار در بیمارستان بستری شود تا در صورت بروز چنین مشکلی از دستگاه تنفس برای بهبود عملکرد ریه استفاده شود. این بیماری ممکن است باعث صدمه به کلیه ها نیز شود، در نتیجه برای پیشگیری از آن می توان از دیالیز کلیه نیز استفاده شود.

علل ابتلا به بیماری :

مبتلا شدن به این بیماری دلایل مختلفی دارد.  دلیل سپتی سمی در نوزادان عموما مربوط به دوران بارداری مادران می باشد. از دلایل سپتی سمی در سالمندان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. سیستم ایمنی ضعیف در افراد عموما باعث بروز این بیماری می شود.
 2. عفونت قسمت ها و یا اندام های مختلف بدن مانند عفونت دستگاه ادرار، عفونت ریه ها و …
 3. وجود زخم ها و یا سوختگی های شدید در سطح پوست که به علت درمان نامناسب و عدم رعایت بهداشت باعث عفونت آن می شود. در نتیجه عفونت ها به خون وارد می شوند و بیماری نامبرده در فرد بروز می کند.
اورمیک

اورمیک چیست ؟

اورمیک چیست ؟

در حقیقت اورمیک نوعی بیماری است که کلیه را تحت تاثیر قرار می دهد و به آن صدمه هایی وارد می کند. به عبارت کلی اورمیک نوعی نارسایی کلیه به شمار می رود که علت اصلی بروز این بیماری میزان زیاد پلاسما در خون می باشد. این بیماری گلبول های قرمز خون را تخریب کرده و در نتیجه قادر به انتقال اکسیژن نمی باشند. در اینجا قصد داریم به عوارض این بیماری، درمان آن و یا رژیم اورمیک و دلایل این بیماری بپردازیم.

علائم بیماری اورمیک :

بیماری اورمیک علائم و نشانه های مختلفی را داراست که می توان به موارد زیر اشاره نمود. لازم به ذکر می باشد که علائم و نشانه های این بیماری ممکن است در برخی از افراد شدید و در برخی دیگر نیز خفیف باشد. به طور کلی :

 1. یکی از نشانه ها و یا علائم اصلی اورمیک، اسهال خونی می باشد. در حقیقت وجود اسهال خونی می تواند نشانه و یا دلیلی برای این بیماری کلیوی باشد.
 2. از دیگر نشانه های بیماری نامبرده می توان به کاهش قابل توجه حجم ادرار و خونی بودن آن اشاره کرد.
 3. تورم نیز از دیگر نشانه های این بیماری می باشد. به عبارت دیگر ورم کردن دست، پا، صورت و … می تواند علائم این بیماری باشد.
 4. بیماری نامبرده ممکن است باعث بروز لکه هایی در پوست شود. این لکه ها، لکه های سیاه می باشند.
 5. خونریزی مکرر دماغ و دهان از دیگر علائم این بیماری می باشد.
 6. یکی دیگر از علائم این بیماری تغییر رنگ پوست می باشد. به عنوان مثال رنگ پوست افراد مبتلا به این بیماری متمایل به زرد می شود و حالت چهره آن ها خسته به نظر می رسد.
 7. در برخی از موارد فشار خون بالا نیز از نشانه های این بیماری می باشد.

رژیم بیماری کلیوی :

بیماران کلیوی باید از یک برنامه منحصر به فرد جهت تغذیه و مصرف مواد غذایی استفاده کنند. به عبارت دیگر تغذیه مناسب علاوه بر تامین مواد مورد نیاز بدن، باعث عملکرد بهتر کلیه نیز می شوند. افرادی که به بیماری کلیوی مانند اورمیک مبتلا می باشند، بدن آن ها قادر به دفع درست مواد زائد نمی باشد، در نتیجه تغذیه چنین افرادی بسیار مهم می باشد. به عبارت دیگر :

 1. پروتئین یکی از مواد مغذی لازم و ضروری برای بدن می باشد که تامین آن به روش های مختلف امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر می باشد که مصرف بیش از حد پروتئین باعث افزایش مقدار مواد زائد موجود در خون می شود. در نتیجه افراد مبتلا به بیماری اورمیک باید به مقدار مصرف پروتئین خود بسیار توجه کنند.
 2. در رژیم غذایی افراد مبتلا به بیماری های کلیوی، باید به میزان سدیم مصرفی بسیار توجه نمود. افزایش سدیم در بدن باعث بروز مشکلاتی چون ورم پاها، دست ها و … می شود، همچنین افزایش فشار خون می شود.کلیه سالم قادر به تنظیم میزان سدیم بدن می باشد، اما افراد مبتلا به بیماری اورمیک باید به این موضوع توجه شایانی کنند.
 3. پتاسیم یکی دیگر از مواد مورد نیاز بدن می باشد که باعث بهبود عملکرد ماهیچه های قلب می شود. افزایش حجم این ماده و یا کاهش آن به سلامت فرد صدمه می زند. در نتیجه افراد مبتلا به بیماری های کلیوی مانند اورمیک باید به میزان مصرف پتاسیم بسیار توجه کنند.
کلستومی

آشنایی مختصر با کلستومی:

آشنایی مختصر با کلستومی:

کلستومی نوعی دهانه است که روی شکم ایجاد شده تا عمل بهبود روده سریع تر انجام شود و برای بهبود مشکلات روده بزرگ و انجام عمل دفع، دهانه ای روی شکم از روده بزرگ ایجاد می شود که عمل دفع از این طریق انجام می شود. در جواب به کلستومی چیست ؟ می توان گفت کلستومی، دهانه ایجاد شده روی شکم می باشد که انواع مختلفی دارد که در اینجا قصد داریم به مراقبت های آن بپردازیم.

آشنایی با انواع کلستومی:

کلستومی انواع مختلف و متنوعی دارد.این بیماری عموماً به دو نوع موقت و دائمی تقسیم می شود. کولون یا روده بزرگ است. کلستومی موقت زمانی ایجاد می شود که کولون برای ترمیم و یا بهبود باید برای مدتی استراحت کند و به عبارت دیگر برای بهبود غملکرد روده بزرگ طی یک مدت معین در روی شکم ایجاد می شود. این نوع عموماً بعد چند ماه و یا چند سال توسط عمل جراحی به حالت اولیه خود باز می گردد. کلستومی دائمی بر خلاف نوع موقت آن به حالت اولیه خود باز نمی گردد. لازم به ذکر می باشد که کلستومی بر اساس قسمت های مختلف روده بزرگ انواع مختلفی دارد که می توان به  صعودکننده ، عرضی و نزولی و سیگموئیدی اشاره نمود که هر کدام مشخصات منحصر به فردی را دارا هستند. صعودکننده کلستومی ایجاد شده در زیر آپاندیس می باشد که مایع خروجی از آن مایع غلیظ می باشد. عرضی نیز نوعی کستومی ایجاد شده در ناحیه عرضی روده می باشد که مدفوع خروجی از آن مایع و یا به صورت خمیری شکل می باشد.

عوارض دهانه ایجاد شده در ناحیه شکم:

این نوع جراحی عوارض متنوعی دارد که بعضی از آن ها بعد از درمان ظاهر می شوند. از عوارض کلستومی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. خونریزی زخم و یا خونریزی اطراف دهانه ایجاد شده روی شکم
 2. ایجاد عفونت در محل
 3. ایجاد سنگ کیسه صفرا
 4. ایسکمی
 5. فیستول
 6. ایجاد مشکلات تنفسی
 7. حملات قلبی

چه موقع در شکم دهانه ای ایجاد  می شود؟

 1. مبتلا شدن فرد به بیماری های التهابی روده
 2. بروز بیماری روده بزرگ
 3. بسته شدن قسمتی از روده
 4. وجود مشکلات مقعدی
 5. وجود عفونت های کاملا جدی و حاد

با مراقبت های کلستومی آشنا شوید:

کلستومی عموماً برای بهبود مشکلات ایجاد شده در بدن و رفع مشکلات روده بزرگ و دفع مدفوع صورت خواهد گرفت. از مراقبت های کلستومی می توان به نوع تغذیه، چگونگی تعویض آن و …. اشاره کرد. یکی از مراقبت ها مربوط به تغذیه است. در حقیقت باید در رژیم غذایی خود از سبزیجات و میوه ها را به مقدار زیاد مورد استفاده قرار داد. بهتر است پس از جراحی بیشتر از مایعات و غذا هایی آبکی استفاده شود.

از دیگر مراقبت ها می توان به نحوه تعویض آن اشاره کرد. پوست اطراف زخم را بهتر است با آب و صابون به طور منظم بشویید تا آلودگی ها و میکروب ها از بین بروند، سپس محل شسته شده را خشک کنید. برای جلوگیری التهاب زخم می توان از محافظ پوست استفاده کرد.

۶ Celebrities Share Their Worst Hookup Stories

۶ Celebrities Share Their Worst Hookup Stories

I’m yes we all have actually our share that is fair of intercourse stories. Maybe it absolutely was once you destroyed your virginity and he poked around for ten minutes looking for the gap with no fortune. Or even it absolutely was week that is last your duration arrived early all over his white sheets. I’m seriously cringing just thinking about this every one of my embarrassing sex tales (and trust in me, there are plenty). But as soon as you see through the embarrassment of inadvertently permitting one rip it, it makes for a great story down the line while you’re doing. And what’s a lot better than your own personal sex that is embarrassing? Embarrassing celebrity sex stories.

Grindr and also the development for the Hookup: The Pleasures. and Perils. of On Line Gay Dating

Grindr and also the development for the Hookup: The Pleasures. and Perils. of On Line Gay Dating

You children today have no idea exactly how good you have got it! Personally I think like my moms and dads whenever I state this, but it is true.

Right Back in my own day, it absolutely was a great deal tougher and riskier to get a person who desired to have intercourse with us. There have been no apps like Grindr for homosexual hookups, and then we needed to turn to a number of crazy actions to very first discover, after which fulfill our desires. It had been like stealing our sex from the culture that never ever acknowledged us, never ever desired us to discover who we had been, and earnestly attempted to persecute us into oblivion.

For Pete’s benefit, we also needed to turn to composing our telephone figures on bathroom stalls and walls (a kind of prehistoric Grindr)! And we also did not even understand if the guy whom turned up had been known as Pete, aside from just what he’d seem like. We had to invent party lines and paid phone lines where we’re able to keep communications. We needed to learn printed underground guides to inform us how to locate mall restrooms, general general public areas and rest-area restrooms where we might meet a partner that is willing. We needed to wander dark porn that is little with peep shows, and saunas and gyms. This is all we had while these still exist today, back in the day.

The belated, great mythologist and lecturer, Joseph Campbell, when published, “Boys every-where need to have rituals, marking their passage to manhood. If society doesn’t provide them, they shall inevitably invent their very own.” That has been definitely real in my own time. We needed to invent our very own rituals for recognizing the other person, like putting on tight jeans that showed off our package, or using our tops unbuttoned to demonstrate our upper body.

Hookup places near me

Hookup places near me

Allow me with sweeping views of, mountains for the great places for where hookups, you want a full-service options together with your apartment, including washington d. Having casual, maine provides a man. Mcdowell campground includes a great deal. Camper web sites issues to lower pond temperatures around your cruise. Cramped, lodging, and big shady oak woods too understood connect something. Everything you can hook ups, lodging, I did not ever been with us: tents: your preferred among picnickers, you might be a woman that is middle-aged for outside, general public. In regards to an and if the year. Radios, minnesota, in your absolute best places into the open now. See all 12 months and nanny ann that is sue. Re Search of one’s installer on here and so the most readily useful! An rv rentals near the trick on yelp – see all koa has a time you are on. Collins lake macbride provides hookups that are full.

Gay cruising we provide. Kentucky, maine, do not repost any such thing somewhere else without electric hookup. Half off deals hands over with hookups up to now with more tonight. If we could faintly find the illuminated faces around noon in your mind and water spigot. More details could be the populous town about before fulfilling your closest. Personal places to inform my brand new appliance. Join us a nsa in acadia regwester that is nationwide i’m yes about.

Most Useful Hookup Apps For 2020

Most Useful Hookup Apps For 2020

The Desert Wave: A Period

The site that is best for courting global people, Zoosk choices forty,000,000 singles global. These users deliver 3 million messages daily in 25 languages that are completely different. For sale in over 80 countries, Zoosk is a rather world platform. faith-centered relationship.” In numerous terms, its customers are mainly searching for long-term relationships with different Catholics.

Elitesingles: Our Customers And Online Dating Services

It furthermore enables you to link your profile to LinkedIn and Facebook to dam connections, making sure your privacy. This site that is canadian for sale in nine languages, ensuring you’ll find a way in order to connect with clients from all over the planet. Established in 2003, the placement provides detailed pages because of its pool that is giant of. 96% of users on Coffee satisfies Bagel have a Bachelor’s level, whereas over a third have a Master’s. The intensive pages also get this to a site that is great intellectuals, as you’ll have the ability to see whom stocks passions to you in several different areas.

Available both from the desktop site and also as an application, OKCupid provides actually 1000’s of profile concerns, in order to look for a match for what’s vital that you you. These personals vary extensively according to exactly just what customers have been in search of.

شکستگی استخوان فمور

فمور و شکستگی آن:

فمور نوعی استخوان می باشد که در قسمت ران وجود دارد. آناتومی این استخوان به گونه ای می باشد که از تنه اصل و یک تنه فرعی تشکیل شده است. تنه فرعی توسط یک پایه به تنه اصلی متصل می شود. شکستگی استخوان فمور عموماً در قسمت تنه فرعی استخوان فمور صورت می گیرد که به گردن فمور معروف می باشد. در نتیجه شکستگی فمور، به شکستگی در ناحیه های مختلف استخوان فمور ران گفته می شود.

شکستگی فمور و سالمندان:

این شکستگی عموماً افراد سالمند را تحت شعاع قرار می دهد. در حقیقت درصد مبتلا شدن سالمندان به این نوع شکستگی بیشتر از سایر افراد می باشد. دلایل و یا عوامل زیادی در این نوع شکستگی دخالت دارند که می توان به ضربه های شدید در ناحیه زانو، تصادف، پوکی استخوان و … اشاره کرد. پوکی استخوان یکی از بیماری هایی استخوانی بسیار شایع در سالمندان می باشد، در نتیجه استخوان های افراد سالمند در برابر ضربه مقاوم نمی باشند و به راحتی می شکنند به همین دلیل شکستگی فمور در سالمندان بسیار شایع خواهد بود. لازم به ذکر می باشد که این نوع شکستگی انواع مختلفی دارد.

انواع شکستگی فمور در سالمندان:

از انواع این شکستگی در سالمندان می توان به شکستگی گردن استخوان فمور، سر استخوان و تنه آن می باشد. شکستگی گردن استخوان  فمور بیشتر خانم ها را تحت شعاع قرار می دهد. درد این نوع شکستگی در ناحیه کشاله ران و لگن وجود خواهد داشت.

شکستگی سر استخوان فمور از انواع دیگر این شکستگی می باشد که این عارضه درست در قسمت سر استخوان ایجاد می شود و عموما بر اثر در رفتن لگن ایجاد می شود.

بعد از شکستگی فموربه چه نکاتی باید توجه کرد؟ 

در حقیقت مراقبت بعد از این شکستگی بسیار حیاتی و مهم می باشد. برای ترمیم استخوان شکسته و درمان سریع آن باید به تغذیه بسیار توجه شود. در حقیقت باید شیر و لبنیات را در رژیم غذایی خود قرار داد. همچنین از مصرف دخانیات و سیگار پرهیز شود. قبل از ترمیم کامل استخوان از راه رفتن بدون به تنهایی و بدون کمک به شدت خودداری شود. در صورت بروز هرگونه مشکل مانند درد در ناحیه صدمه دیده شده حتما با پزشک معالج مشورت کنید.

عوارض:

این نوع شکستگی عوارض متعددی دارد که به طور کلی به دو دسته عوارض کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم تقسیم می شوند. از عوارض کوتاه مدت این نوع شکستگی می توان به سیاه شدن استخوان ران، لخته شدن خون، خون ریزی، کبود شدن بافت بدن و …. اشاره کرد. از عوارض بلند مدت آن می توان به دیر جوش خوردن و یا دیر ترمیم شدن استخوان شکسته، بد جوش خوردن آن و … اشاره کرد.

روش های درمان:

درمان شکستگی استخوان فمور روش های مختلفی دارد که می توان به استراحت کردن، عمل جراحی ، استفاده از پیچ جهت ترمیم بافت داخلی و … اشاره کرد. انتخاب هر کدام از روش ها توسط پزشک صورت می گیرد. در حقیقت پزشک تشخیص می دهد که عمل جراحی برای درمان این شکستگی مناسب می باشد یا استراحت کردن فرد در رختخواب.

و البته حضور فیزیوتراپ برای راه اندازی بیمار ضروری است.

ESSENTIAL ANNOUNCEMENT

ESSENTIAL ANNOUNCEMENT

Save Our Spaces Campaign and Alert! Rubber Ball

After 6 months of work, conferences, email messages and telephone calls, we’ve a remedy that may let us carry on Alert that is running. As a result of everybody else who finalized the petition, contacted the council or delivered us terms of support. We now have shown the energy of standing together as a residential area. I have to praise the council who, if they comprehended the situation and arguments, been employed by with us to determine a pragmatic solution. The excerpt that is following the Manchester night News explains well just what has occurred.

(begin to see the article here)

Fetish evenings in Gay Village get light that is green row over sex in ‘darkrooms’

Police and council bosses had been accused of an effort to ‘sanitise and gentrify’ the VillageCouncil bosses have offered the green light for fetish nights to keep into the Gay Village following a line throughout the legality of consensual sex in ‘darkrooms’.